HABERLER

Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları

02.09.2016

Ar-Ge ve Tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi ile ilgili kanun uygulama yönetmeliğinin ve ilgili Bakanlar Kurulu Kararlarının yayınlanması ile birlikte Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmak için önemli fırsatlar da beraberinde gelmiştir. Bu fırsatlar konusunda firmaları bilgilendirmek ve Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olma potansiyeline sahip firmaların bu desteklerden yararlanmasını sağlamak üzere tüm ülke çapında büyük bir tanıtım ve bilgilendirme çalışması başlatılmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında;

• Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmanın firmalara sağladığı avantajları değerlendirmek,

• Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmak için yapılması gerekli işlemler hakkında bilgilendirmelerde bulunmak ve

• Ar-Ge ve Tasarım Merkezi hakkında firmalara özel başvuru yol haritası oluşturmak üzere Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları gerçekleştirilecektir.

Toplantılar kapsamında Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olma potansiyeline sahip firmalarla birebir görüşmeler yapılacaktır. Davet usulü ile olacak bu birebir görüşmeler için ön kayıt, http://biltekeğitim.sanayi.gov.tr adresindeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Yeterlilik Bilgi Formu’nun doldurulması ile alınmış olacaktır. Kesin katılım durumu ve görüşme programı ise firmalara gönderilecek e-posta aracılığıyla bildirilecektir.